Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

OSOBNÍ ODBĚR

Rodinova 4, Hodonín
Po - Pá 8,00-17,00 hod.
tel: +420 721 271 596
oferta(a)oferta.cz
Možnost vyzvednutí po výzvě
k odběru nebo zaslání SMS

ZBOŽÍ V AKCI

AKTUALITY

arr3Potisk dortových krabicPotiskneme Vaše dortové krabice logem. Všechny ceny potisku  kalkulujeme individuálně na základě... arr3DROGERIE  Nakupujte drogerii na našem webu Všechno Vám dovezeme až do Vaší restaurace či... arr3Plastová brčka zatím nemají efektivní alternativu, tvrdí jejich výrobce 5. února 2018 14:10 Papír, bambus, kov, sklo, dokonce i brambory nebo kukuřice. Z toho všeho se... arr3Toaletní papír u nás a v zahraničí? I tady jsou velké rozdíly! ŠOKUJÍCÍ VÝSLEDKY Zdroj: Profimedia Ilustrační foto Kvalitní toaletní... arr3KATRIN Kvalitní a jemný toaletní papír...

ANKETA

Jak jste se o nás dozvěděli ?

Google.cz 44% Seznam. cz 14% Facebook.cz 29% Heuréka.cz 13%

POTISK LOGEM + SLOVNÍK POJMŮ » SLOVNÍK POJMŮ
SLOVNÍK POJMŮ

ALOBAL - ALU HLINÍKOVÁ FÓLIE
Hliníková fólie o hustotě 2,7 kg/cm³ se použivá jako účinná ochrana při pečení nebo pro flexibilní balení potravin. Fólie je velmi poddajná a nepropustná pro světlo a vzduch, proto bývá používána pro balení produktů citlivých na vlhkost nebo kyslík. Pro zvýšení odolnosti jsou často laminovány na jiné materiály, například papír nebo plasty.

LLDPE - LINEÁRNÍ NÍZKOHUSTOTNÍ POLYETHYLEN
o hustotách 0,916-0,940 kg/cm3. Díky pravidelné struktuře má LLDPE lepší mechanické vlastnosti a vyšší teplotu tání než LDPE o stejné hustotě. Ten však vykazuje lepší průzračnost a lesk i tepelnou svařitelnost. K typickým aplikacím LLDPE patří průtažné a přilnavé fólie.

MLLDPE - METALOCENOVÝ LINEÁRNÍ NÍZKOHUSTOTNÍ POLYETHYLEN
jako nejmodernější přísada pro mimořádnou pevnost, pružnost, odolnost a stabilitu obalových fólií. Tento také však vykazuje lepší průzračnost a lesk i tepelnou svařitelnost. K typickým aplikacím mLLDPE patří průtažné a přilnavé fólie. Metalocenové kopolymery představují nejmladší a nejmodernější skupinu polymerů ethylenu.

LDPE - NÍZKOHUSTOTNÍ POLYETHYLEN
LDPE pytle, sáčky, pytlíkyLow Density PolyEthylene o hustotě 0,910 až 0,925 kg/cm³ – vyniká řadou žádaných vlastností: průzračnost (lepší než má HDPE), ohebnost, dobrá odolnost vůči rázu, olejům a chemikáliím i značná nepropustnost pro vodní páru (horší než HDPE), svařitelnost, snadná zpracovatelnost a v neposlední řadě nízká cena. Použit může být samotný nebo v kombinaci s dalšími druhy polymerů ethylenu i s jinými obalovými materiály jako je hliník či papír. Jeho největším konkurentem je LLDPE.

HDPE - VYSOKOHUSTOTNÍ POLYETHYLEN 
High Density PolyEthylene o hustotách v rozmezí od 0,935 do 0,965 kg/cm³

PP - POLYLPROPYLENOVÉ FÓLIE
Jedno či více vrstevné fólie z nesmršťujícího materiálu jsou hojně využívané v potravinářství, tiskařství, textilním průmyslu a v dalších odvětvích průmyslu, kde je třeba zachovat dobrou viditelnost produktu či popřípadě využít možnosti potisku obalu. Jedná se o kvalitní pevný leč křehký materiál. Standardně je nabízen ve verzi BOPP, CPP a také BOPP Antifog.

PF - POLIYOLEFINOVÉ FÓLIE
Jedná se několikavrstvý smrštitelný materiál, který je ceněn díky své vysoké pevnosti, průhlednosti a maximální odolnosti proti vnějším vlivům. Nabízí vysoký stupeň ochrany proti vzduchu, mrazu a vlhkosti a také proti fyzickému poškození. Je maximálně vhodný pro potravinářství a další průmysl, kde je nutné produkty obemknout podle jejich vlastního tvaru a zdůraznit jejich optické vlastnosti.

PVC - POLYVINYLCHLORID
role smrštitelné folieJedná se o vysoce smrštitelnou fólii, která ale již je překonána modernějšími materiály. Mezi její přednosti rozhodně patří snadné použití (funguje téměř na všech typech strojů). Některé firmy nabízí na trhu druhy fólií schválené pro potravinářství, nicméně se stále jedná o fólii s vysokým obsahem jedovatých látek ftalátů (DEHP a DBP), které se uvolňují například při jejich svařování (chlór apod.). Dalšími nevýhodami této fólie je její tvarová a barevná nestabilita, po čase se mění struktura - fólie křehne a mění se barva - fólie žloutne.

MDPE - STŘEDNĚHUSTOTNÍ POLYETHYLEN
Medium Density PolyEthylene o hustotě 0,925 až 0,940 kg/cm³. Má poněkud větší mechanickou pevnost, je tužší a méně propustný než LDPE o nižší hustotě. MDPE se zpracovává podobně jako LDPE, ale za o něco vyšších teplot.

 

VLNITÁ LEPENKA

Lepenka je v zásadě papír o vyšší plošné hmotnosti vyráběný z několika vrstev, obvykle různého vlákninového složení. Použité suroviny jsou téměř z 90% získány recyklací a samotné lepenky jsou plně recyklovatelné a použitelné jako druhotná surovina. Neobsahují žádné škodliviny nebo zakázané chemické látky a splňují požadavky §4 zákona č. 477/2001 Sb. (zákon o obalech).

Vlnitá lepenka dvouvrstvá
Progresivní obalový materiál vyráběný slepováním jedné vrstvy zvlněného papíru a hladké krycí vrstvy škrobovým lepidlem. Používá se na balení křehkého zboží, jako přebal pro nábytkáře, přířezy na podložky, nebo ochranné a tlumící vložky ve skupinových nebo přepravních obalech.

Bednová a kufrová lepenka
Šedá tuhá lepenka o tl. 1,1 - 3 mm zpravidla ze sběrového papíru. Používá se především v nábytkářském průmyslu a jako podklad pro čalounění a polštářování, na výrobu lepenkových beden a obalů, jako knihařská nebo kufrová lepenka s různou úpravou povrchu dle použití (kalandrování, napouštění, lakování, polepování, laminace, potisk apod.)

Lepenka slepovaná
Velmi dobré mechanické vlastnosti. Vyrábí se slepováním 2 - 5 vrstev strojní lepenky s různým vlákninovým složením. Kalandrovaná a ořezaná vícevrstvá šedá lepenka je určená především pro nábytkářský průmysl.

Lepenkové hrany (úhelníky)
Jedná se o dvouramenný rohovník tvarovaný jednoduchým slepením nepřetržitě navíjejících se kotoučů papíru a lepenky. Používají se k vyztužení a zabezpečení nákladu na paletě. Jsou vícenásobně použitelné a plně recyklovatelné.