Řetězec McDonald's se rozhodl v loňském roce nahradit ve všech svých britských provozovnách recyklovatelná plastová brčka papírovými, což měla být známka jeho společensky odpovědné a "zelené" firemní politiky. Brzy se však ukázal problém: nové papírové slámky se špatně recyklují a měly by se vyhazovat do běžného odpadu. Samotný materiál sice recyklovatelný je, ale tloušťka brček komplikuje jejich následné zpracování. S odvoláním na nformace McDonald's o tom informuje BBC. 

Tenká se rozpouštěla, tlustá nejde zpracovat

Firma přešla z plastových na papírová brčka loni na podzim, změna proběhla ve všech restauracích ve Velké Británii a Irské republice. Brčka vyrábí společnost Transcend Packaging se sídlem v Ebbw Vale v jižním Walesu.

Původní papírové slámky byly tenčí než současné, zákazníci si na ně ale stěžovali, protože se často rozpustily ještě před dopitím nápoje, což byl problém hlavně u mléčných koktejlů. "Díky zpětné zákaznické vazbě jsme naše papírová brčka posílili, takže materiál sice zůstává recyklovatelný, ale jejich současná tloušťka ztěžuje poskytovatelům odpadních řešení, kteří nám pomáhají recyklovat i naše papírové kelímky, jejich zpracování," uvedl pro BBC mluvčí McDonald's.


Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sveta/mcdonalds-ma-problem-s-brcky-z-papiru-na-rozdil-od-plastovych-nejdou-recyklovat-20190806.html