Pro nákup na Slovensku a platbu v eurech využijte možnosti přepnout měnu ve vrchní liště.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá 8,00 - 16,00 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
07.11.2022
Na fakturu se splatností
Na fakturu se splatností - státním institucím a organizacím ( školky, školy, obce, města a státní úřady....) nabízíme možnost platby na fakturu se sp... číst celé
21.10.2020
Slučujeme objednávky
Za jedno dopravné vám pošleme objednávky ze všech našich e-shopů. Stačí do poznámky napsat číslo objednávky, kterou jste u nás vytvořili na jiném naše... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kam patří krabice od pizzy? Všechno, co jste kdy chtěli vědět o vyhazování odpadků, ale báli jste se zeptat
25.07.2019
Komentáře (0)

Kam patří krabice od pizzy? Všechno, co jste kdy chtěli vědět o vyhazování odpadků, ale báli jste se zeptat

Krabice od pizzy a grilovací marinády

Typická krabice od pizzy je vyrobena z papíru, a tak by se mohlo zdát, že jediný správný způsob likvidace přepravního obalu od této italské delikatesy vede přes nejbližší modrý kontejner na tříděný papír. Jenže to je omyl. Krabice od pizzy patří do běžné popelnice na směsný odpad.

„Je to z toho důvodu, že papír nasákne omastkem a pro další recyklaci není vhodný. Stejně by spotřebitelé měli postupovat i v případě znečistěných polystyrenových obalů na jídla rozvážená z restaurací. Ačkoli polystyren správně patří do žlutého kontejneru,” vysvětluje Radim Mana, tiskový mluvčí Pražských služeb.

Stejné pravidlo platí i pro plastové obaly od olejových marinád a v oleji naložených masných produktů určených ke grilování. „Řada spotřebitelů ve snaze o co nejekologičtější chování chybuje, když se snaží třídit nadmíru znečištěné potravinářské obaly,” pokračuje Mana. Podle něj to však neznamená, že by lidé měli použité obaly vymývat, nebo se vzdát třídění úplně.

 

Nápojové kelímky

Kelímek se navenek tváří jako jeden z nejekologičtějších a nejrecyklovatelnějších produktů. Jde o rozšířený mýtus, kterému napomáhá papírový zevnějšek. Jenže realita je opačná.

Vnitřek kelímku pokrývá vrstva polyetylenu. „Tento plastový potah zajišťující voděodolnost nelze oddělit ve standardním recyklačním procesu. Navíc se většina kelímků nevyrábí primárně z recyklovatelného papíru, ale z papíroviny určené na jedno použití. Spotřebitelům tak doporučujeme používat vlastní šálek, který lze využívat opakovaně,“ nabízí alternativu Radim Mana.

 PRAHA (Ekolist.cz)

https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/kam-patri-krabice-od-pizzy-vsechno-co-jste-kdy-chteli-vedet-o-vyhazovani-odpadku-ale-bali-jste-se-zeptat

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli